BMW “E34 M5”

BMW “E34 M5”

spēkrats, it sevišķi šīs markas piekritēju vidū, ir diezgan unikāls automobilis ar lielu vēsturisko vērtību. Tas ir otrais 5. sērijas M specifikācijas modelis un pēdējais ar rokām ražotais M sērijas modelis. “DBC autocentrs” speciālistiem tika uzticēts šis atbildīgais uzdevums atjaunot automobili maksimāli tuvu oriģinālam, lai rezultāts būtu pielīdzināms rūpnīcas veikumam.

Ikoniskā BMW spēkrata īpašnieks sarunā ar mums atklāj: “Jau no paša sākuma, meklējot auto, skaidri zināju, ka vēlos atrast eksemplāru šajā Avus Blue metālikas krāsā, un ar 3.8L sešcilindru rindas dzinēju, kurš nāca tikai pēdējos E34 M5 paaudzes modeļos. Un tie, savukārt, jau ir liels retums tirgū, kas būtiski izmaina tā vērtību, salīdzinot ar pirmo 3.6L tilpuma modeli. Un man par vislielāko prieku zvaigznes sakrita, lai tepat Latvijā atrastu tieši tādu eksemplāru, kuru 2015. gada ziemā iegādājos no savas paziņas. Turklāt tikai pēc iegādes aptvēru, ka šim modelim ir arī visretākais, tam laikam sastopamais un tikai “BMW Motorsport” modeļiem paredzētais zamšādas “amaretta” salons.

Diezgan zīmīgi tagad ir atminēties, ka šī ir arī pēdējā BMW M5 paaudze, kas tika ražota pirms leģendārās V8 ēras dzimšanas nākamajos M5 modeļos, kurus BMW turpina ražot līdz šodienai. Tiesa gan korekti būtu labot sevi, jo viena paaudze bija arī ar V10 dzinēju, bet par to šeit nav stāsta būtība (smaida auto saimnieks). Latvijā šādā kombinācijā atlasīts šis varētu būt vienīgais zināmais eksemplārs, bet, cik esmu runājis ar citiem BMW entuziastiem, tad šobrīd mūsu reģionā 3.8L paaudzes M5 ir uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmi!

Tagad, pēc ilgas un rūpīgas renovācijas, auto ir gatavs doties sabiedrībā, un man ir neizsakāmi milzīgs prieks, ko mēs esam kopā

paveikuši šo 4 mēnešu laikā, sastrādājoties vienotā komandā! Milzīgs paldies Jums par to! Gala rezultāts runās pats par sevi!”