Kā pasargāt automašīnas krāsu?

Vasara ir noslēgusies un drīz sāksies krāsainais rudens periods, kas Jūsu automašīnai ļaus zaigot citā gaismā. Šoreiz DBC autocentra, virsbūvju remonta centra vadītājs, Raimonds Freimanis skaidro, kā labāk pasargāt savu automašīnu, lai tā nezaudētu spīdumu un būtu gatava lapkritim.
 
Tiešie saules stari. Pat ja automašīna ikdienā nestāv saulē, tai tāpat ir iespējamība, ka krāsa ar laiku sāks balēt. To vislabāk var redzēt uz spilgtas (sarkanas) vai melnas krāsas automašīnām, kas ar laiku zaudē savu spozmi. Tomēr, pateicoties mūsdienu tehnoloģijām, ar automašīnas pulēšanas palīdzību ir iespējams atgriezt krāsai agrāko spīdumu.
 
Izvairīties no automašīnas mazgāšanas automazgātuvēs, kur tiek izmantotas automātiskās birstes, kas sevī sakrāj smilšu un putekļu daļiņas. Ilgtermiņā šāda mazgāšana nodara automašīnai lielāku ļaunumu, saskrāpējot automašīnas virsbūvi, atņemot krāsas spīdumu un bojājot hromētās detaļas. Lai panāktu vislabāko rezultātu, nepieciešams izvēlēties mazgāšanu ar rokām, saka Raimonds, neaizmirstot, ka jāizmanto divi sūkļa skalošanas ūdens spaiņi, lai ar smilšu graudiem netiktu saskrāpēta krāsa, kā arī censties izvairīties no agresīvām mazgāšanas ķīmijām, kas var noēst lakas virskārtu.
 
Neviens auto nav pasargāts no dabas pirksta un putnu atstātajām dāvanām. Lai arī škietami nenopietna putna dāvana nebojā krāsu, ar tādu nevajadzētu pārlieku ilgi pārvietoties, jo tās skābā vide, ilgi paliekot uz automašīnas krāsas, saēd laku un attiecīgajā vietā maina krāsas toni.
Svarīgi ir atcerēties – divas nedēļas pēc automašīnas pilnās vai detaļas krāsošanas, vajadzētu izvairīties no augstspiediena mazgāšanas un mazgāšanas ar ķīmijām, lai krāsa spētu iegūt savu īsto toni, tā Raimonds.
 
Lai panāktu vislabāko rezultātu, automašīnas virsbūves remonta darbus ieteicams uzticēt profesionāļiem. DBC autocentra virsbūves remonta centrs ir līderi savā jomā, kas nemitīgi attīstās un apgūst jaunas tehnoloģijas, lai Jūsu automašīna būtu pasargāta no apkārtējās vides ietekmes un radītu pozitīvas emocijas gan auto saimniekam, gan apkārtējiem.
 
Foto: motoraward.com