DBC autocentrs vēro nozares tendences IAA izstādē Hannoverē

Pagājušās nedēļas vidū DBC autocentra kravas servisa vadītājs Rihards Mesijs apmeklēja “IAA” kravas auto un komerctransporta izstādi Hannoverē. Šī ir nozarē lielākā un masveidīgākā kravas automašīnu un speciālo iekārtu izstāde.

“Apmeklējot izstādi, vēlreiz pārliecinos, ka transportlīdzekļu nākotne ir elektrificēta. Ražotāji aizvien vairāk velta uzmanību elektromobiļiem un bezpilota sistēmām. Kā, piemēram, Volvo, kas šķiet jau pavisam drīz piedāvās drošu elektrisko kravas auto. Interesanti pavērot arī, piemēram, puspiekabes ar elektriskajām asīm, kas ražo elektrību refrižeratoriem. Arī Ford, ko Eiropā zinām kā vieglo un mikroautobusu ražotāju, ir sagatavojis kravas auto, kas varētu kļūt par nopietnu spēlētāju Eiropas tirgū. Tā uzbūve ir ļoti vienkārša, bet stipra un efektīva,” par iespaidiem Hannoveres izstādē stāsta Rihards.

“Arī Mercedes-Benz jaunās paaudzes kravas auto, kam paneli pilnībā aizstāj planšete, bet sānu spoguļu vietā ir displeji. Ir skaidrs, kā nākotnē auto remonta un apkopes jomā arvien vairāk darba būs elektriķiem, bet mehāniskās darbības kļūs mazāk.”

68. izstādei bija dots nosaukums “Jaunās mobilitātes pasaule”. Savienota un automatizēta braukšana, bezizmešu dzinēji, pilsētas loģistika, jauni mobilitātes un transporta pakalpojumi bija izstādes pamatpunkti, kas transporta nozari ievada uz efektīvāku, zaļāku un viedāku nākotni.