Lietuviešu auto koplietošanas serviss CityBee Latvijā ienāks ar kravas auto

Marta beigās savu darbību Rīgā uzsāks viens no lielākajiem automašīnu koplietošanas uzņēmumiem Austrumeiropā un Baltijā – CityBee. Piedāvājot kravas automašīnu nomu, CityBee realizēs jaunu un Latvijā vēl nebijušu mobilitātes pakalpojumu veidu – Big Carsharing. Pakalpojumam jau iespējams reģistrēties CityBee mājas lapā: www.citybee.lv.

CityBee mērķis ir piedāvāt ekonomiskas un alternatīvas transporta iespējas, atvieglot iedzīvotāju pārvietošanos un samazināt vides piesārņojumu pilsētā. Atšķirībā no citiem uzņēmumiem, CityBee izceļas ar iespēju iznomāt kravas automašīnu ar aplikācijas palīdzību bez liekām saistībām. Kravas automašīnas būs pieejamas visu diennakti konkrētos piekļuves punktos, un samaksa par to lietošanu tiek noteikta pēc transportlīdzekļa izmantošanas ilguma. CityBee klientiem ļauj koncentrēties uz būtisko – pārvietošanos – nodrošinot auto apdrošināšanu, to nemainīgu tehnisko stāvokli un degvielu.

Kā norāda CityBee vadītāja Latvijā Egija Gailuma: “CityBee veiksmīgi darbojas jau 14 pilsētās, piedāvājot dažādus mobilitātes pakalpojumus. Kravas automašīnu koplietošana ir salīdzinoši jauns segments mūsu pakalpojumu klāstā. Pamatojoties uz pieredzi Polijā, kur saviem draugiem, ģimenes locekļiem un kolēģiem CityBee ieteiktu 87% no servisa lietotājiem, redzam, ka klienti novērtē mūsu pakalpojuma unikalitāti. Darbības uzsākšana Latvijā ir loģisks nākamais solis uzņēmuma attīstībā.”

CityBee darbības sākumā plānojis izvietot aptuveni 30 Fiat Ducato kravas automašīnas dažādās lokācijās Rīgā. Pirmais CityBee partneris ir K Senukai, taču uzņēmuma nākotnes plānos ietilpst sadarbības partneru loka paplašināšana, lai veicinātu mobilitāti Rīgā un visā Latvijā.

CityBee aplikāciju viedtālruņiem iespējams lejupielādēt App Store un Google Play lietotnēs, tomēr aplikācijas pakalpojumi Latvijā būs pieejami marta beigās. Savukārt jau tagad reģistrējoties un aizpildot anketu CityBee mājas lapā (www.citybee.lv) līdz 1. aprīlim, interesentiem būs iespēja saņem 10 EUR braucienam un pirmajiem izmēģināt jaunu mobilitātes pakalpojumu Latvijā.

CityBee ir investīciju uzņēmuma Modus Group projekts. Modus Group specializējas finansējuma piesaistē autobūves nozarei, atjaunojamās enerģijas un nekustamā īpašuma projektiem. Pašlaik CityBee kā starptautisks uzņēmums darbojas jau 14 pilsētās Eiropā. Lietuvā uzņēmums savu darbību uzsāka 2012. gadā, piedāvājot velosipēdu, vieglo un kravas automašīnu nomu un koplietošanu, savukārt no 2018. gada nodrošina kravas automašīnu nomu Polijā. 2019. gada martā arī Latvijā tiks piedāvāti pirmie kravas automašīnu koplietošanas pakalpojumi.