Nākotnes kravas auto darbosies ar ūdeņradi un elektrību

Amerikāņu autobūves “startup” uzņēmums Nikola Motor Company iepriekš nav bijis autoindustrijas uzmanības lokā, tomēr nesen kompānja ir paziņojusi par jauna smagā automobiļa izveidi, kas darbosies ar ūdeņraža un elektrības palīdzību un būs paredzēts Eiropas, Āzijas un Austrālijas tirgiem.
 
Šis būs jau trešais koncepts “nākotnes” smagajam automobilim. Uzņēmums sola, ka, salīdzinot ar iepriekšējiem diviem koncepta modeļiem, trešais atšķirsies ar citādāku virsbūves izskatu. Šis jaunums gan nav tikai estētisku iemeslu dēļ. Nikola šī gada sākumā iesniedza prasību tiesā pret kompāniju Tesla, kas esot pārkāpusi Nikolas patenta noteikumus.
 
Gan Nikola, gan Tesla tiecas pēc mūsdienīga smagā transportlīdzekļa ar minimālu izmešu daudzumu. Tādi lielie ASV uzņēmumi kā Pepsi, Walmart jau ir rezervējuši sev pirmos Teslas modeļus. Rezervācija pieprasīja 20,000 dolāru depozītu, par katru automobili. Tomēr arī Nikola ir pārsteigusi sabiedrību ar ziņu, ka viena no lielākajām alus brūvētavām ASV pasūtījusi 800 modeļus no nākotnes ūdeņraža auto.
 
Saskaņā ar Nikola, trešais konceptauto uzsāks testa braucienus 2020. gadā. Ir nosprausts mērķis uzsākt to ražošanu 2023. gadā. Ilgais sagatavošanās laiks palīdzēs sakārtot tādus svarīgus jautājumus kā ūdeņraža uzpildes stacijas, kas šobrīd ir ļoti reti sastopamas.
 
Vairāk detaļas par šo projektu varēs uzzināt 2019. gada aprīlī.