VOLVO FH eksistē jau 25 gadus

Līdz šim ir pagājuši tieši 25 gadi kopš Volvo kravas automašīnas ir izdevušas FH sērijas kravas auto Eiropā. 1993. gadā tās bija svarīgas ziņas, jo šī jauno kravas automašīnu ražošana ievērojami atšķīrās no esošajām F-kabīnēm, kuras bija diezgan kvadrātainas.

 

FH sērijās pārgāja uz tiešo iesmidzināšanas sistēmu dzinējam, sekojot plaši izmantotajiem sūkņiem, kurus izmanto, lai dīzeļdegvielu atgrieztu atpakaļ dzinējā. Jaunā kabīne izskatījās ļoti moderni, taču tajā bija mazāk vietas kā iepriekšējiem modeļiem. Ar šo dizainu Volvo  mēģināja sniegt saviem kravas automobiļiem labāku degvielas patēriņu. Cilvēki sprieda, ka Volvo ar šo dizainu centās imitēt Scania populāro 3. sēriju, kura bijav viegla un ekonomiska mašīna ar kuru braukt, taču kurai bija mazāk vietas interjerā. Laikam tādēl pēc trim gadiem Volvo bija pārsteigti, kad Scania izlaida ceturto sēriju. Smagāku kravas auto ar vertikālu priekšējo stiklu, kas deva vairāk vietas. Tajā laikā Mercedes atklāja viņu kravas auto sēriju, pirmā pa ilgu laiku bija Actros. Visas trīs Volvo, Scania un Mercedes neguva perfektu sākumu, taču Volvo izrāvās 1999, kad izlaida I-shift. Drīz vien WSe secināja, ka ttā bija un ir vislabākā pārnesumu kārba biznesā.

 

Pēc gada tika izlaist jaunais FH Malagā, Spānijas dienvidos. Mēs izbaudījām lielisku braucienu pa kalniem, kur kravas auto un to braucēji tiešām strādāja.Pēc trim gadiem Volvo izdomāja jaudīgākus variantus FH 16, kuriem bija 550 un 610 zs. 2008. gadā viņi izdeva satriecošu 700 zs versiju, un tagad mēs visi zinām 750 zs Volvo, kurš ir visjaudīgākais kravas auto Eiropā.

BIGtruck paņēma divus šos 750 zs kravas auto no Holandes uz Alicante Spānijā un divus jaunus kravas automobiļus ar I-Shift divu sajūgu. Izpildījums bija abrīnojams, un ceļojums bija brīnišķīgs.Pats pēdējais FH ir pozicionēts kā drošs un tehnoloģijām bagāts kravas auto. Mums viņš patika savu braukšanas spēju dēļ, tā ir pārnesumkārba un gulēšana nekad nav problēma, ko pierādīja jau nesenais ceļojums uz Valensiju.

-No BIGtrucks raksta (https://bigtruckmagazine.com/news/item/volvo-fh-exists-25-years).