Volvo prezentē savu pirmo elektrisko kravas automašīnu

Volvo Trucks prezentējis savu pirmo pilnībā elektrisko komerciālo kravas automašīnu – Volvo FL Electric, kas ir piemērota dažādiem darba uzdevumiem – preču piegādei pilsētā un atkritumu saimniecībā.

Jaunā modeļa tirdzniecība un ražošana sērijveidā Eiropā sāksies nākamajā gadā. Ar šīs automašīnas izlaišanu Volvo Trucks izvirzās vadošajā pozīcijā, piedāvājot risinājumus elektrificētiem preču pārvadājumiem pilsētās.

Pilsētā, kurā ir labāka gaisa kvalitāte un zemāks trokšņa līmenis, var daudz brīvāk plānot mājokļu celtniecību un infrastruktūras veidošanu, nekā tas notiek tagad. Elektrisko kravas automašīnu, kura nerada izplūdes gāzu emisijas, var izmantot termināļos, telpās, kā arī zonās, kur īpaši jārūpējas par vidi. Automašīnu zemais trokšņa līmenis ļauj vairāk darba izdarīt naktīs, tādējādi samazinot ielu un ceļu noslogojumu dienā.

„Lai pāreja uz elektrodzinējiem varētu notikt droši un bez traucējumiem, mēs piedāvāsim visaptverošus risinājumus, atbilstoši katra klienta individuālajām vajadzībām attiecībā uz braukšanas cikliem, kravnesību, darbspējas laiku, braukšanas attālumu un citiem parametriem. Šāds risinājums varētu ietvert visu, sākot ar maršruta analīzi un akumulatora darbības optimizāciju līdz apkalpošanai un finansēšanai. “Volvo Trucks” cieši sadarbojas ar vairākiem uzlādes aprīkojuma piegādātajiem. Mēs vēlamies klientiem vienmēr piedāvāt lielu darbspējas laiku un produktivitāti,” stāsta Volvo pārstāvis Jonass Odermalms.

Gaitas mehānisma un enerģijas uzglabāšanas tehnoloģija, kas tiek izmantota automašīnā Volvo FL Electric, ir rūpīgi pārbaudīta un izmēģināta jau kopš pašiem tās aizsākumiem, un tai atbalstu nodrošina Volvo Trucks plašais tirdzniecības, apkopes un rezerves daļu piegādes tīkls. 

Volvo Trucks uzskata, ka ir svarīgi skatīties uz pārvadājumu sektora elektrificēšanu plašāk, lai spētu sniegt atbildes uz nemitīgajiem izaicinājumiem tādās jomās kā elektrības ražošana un akumulatori.

Pirmās Volvo FL Electric klāsta kravas automašīnas tagad sāk izmantot normālos darba apstākļos ar klientiem Gēteborgā – Volvo Trucks mājvietā.

Fakti par Volvo elektrisko auto:

*Kravas automašīna ar pilnībā elektrisku piedziņu paredzēta piegādei, atkritumu savākšanai un citiem darba veidiem pilsētā; pilna masa 16 tonnas.

* Spēka pārvads: 185 kW elektromotors, maks. jauda/130 kW nepārtrauktas jaudas, divu ātrumu pārnesumkārba, kardānvārpsta, aizmugures tilts. Elektromotora maks. griezes moments: 425 Nm. Maks. aizmugures tilta griezes moments: 16 kNm.

* Enerģijas glabāšana 2-6 litija jonu akumulatori, kopā 100-300 kWh.

* Diapazons: līdz 300 km.

* Uzlāde: uzlāde ar maiņstrāvu, izmantojot elektriskās strāvas tīklu (22 kW), vai ātrā uzlāde ar līdzstrāvu, izmantojot CCS/Combo2 līdz 150 kW.

* Uzlādes ilgums līdz pilnai uzlādei: ātrā uzlāde 1-2 stundas (uzlāde ar līdzstrāvu), uzlāde pa nakti līdz 10 stundām (uzlāde ar maiņstrāvu) ar maksimālo akumulatora ietilpību 300 kWh.

* Pirmās divas Volvo FL Electric kravas automašīnas izmantos atkritumu savākšanas un pārstrādes uzņēmums Renova un pārvadājumu uzņēmums TGM.

* Projekts „Off Peak City Distribution” pētīja, kāda ietekme ir preču pārvadājumiem Stokholmas centrā, ja tos veic naktī. Ja kravas automašīnām nebija jāveic darba uzdevumi sastrēgumstundu satiksmē, darbu izpildei bija vajadzīga trešdaļa laika, salīdzinot ar darbu pa dienu.